Skip to content

V německém Gelsenkirchenu bude odhalen pomník V. I. Lenina

U příležitosti 150. výročí narození V. I. Lenina bude uprostřed oblasti Porúří postaven jeho pomník.

Zažíváme krizový vývoj imperialismu a pravicový trend založený na vládních a dalších buržoazních stranách, s ničením životního prostředí, ofenzivou ve vykořisťování a nebezpečím války. Na pořadu je diskuse o socialistické společnosti namísto kapitalismu.

Antikomunisté z vedení CDU (Křesťanskodemokratické unie), SPD (Sociálně demokratické strany Německa), FDP (Svobodné demokratické strany), Zelených a vedení města se pokusili sochu zakázat. 5. března správní soud v Gelsenkirchenu tuto žádost zamítl, odmítl svévoli úřadů a prohlásil rozhodnutí města Gelsenkirchen za nezákonné! Je to úplné vítězství nad protikomunistickým potlačovatelským pokusem.

Slavnostní odhalení sochy se uskuteční v sobotu 14. března 2020 od 16:30 do 17:30 hodin na rohu ulic An der Rennbahn a Schmalhorststraße v Gelsenkirchen-Horst. Projevy přednese Gabi Fechtnerová, předsedkyně MLPD (Marxisticko-leninské strany Německa) a Stefan Engel, šéfredaktor teoretického orgánu MLPD. Bude následovat kulturní představení a zdravice.

 

Marxisticko-leninská strana Německa, http://www.mlpd.de