Skip to content

Stanislav Grospič a OS ČMS na podporu trpící Palestiny

S ohledem na tragické skutečnosti současné izraelské agrese proti původním obyvatelům Palestiny považuji za svou osobu a za třídně orientované odborové hnutí reagovat slovy solidarity s trpícím lidem Palestiny. Společně se tak připojujeme k současnému i předchozím prohlášením Světové odborové federace, která od svého vzniku v roce 1945 vyjadřuje aktivní podporu myšlenkám antikoloniálního boje, boje proti rasismu a za právo na emancipaci arabského lidu.

I přes dlouhotrvající masivní protipalestinskou kampaň režimních médií a reakční části politického spektra (tedy pravice, šovinistů i zrádců ze sociální demokracie) nebudeme ustupovat a šířit (i proti smyslu rezolucí OSN) lživou legendu, která dělá z obětí viníky a naopak.

S veškerou odpovědností viníme izraelskou vládu ze zločinů proti lidskosti, z genocidy proti původním obyvatelům Palestiny, z agresivní politiky vůči Palestincům a sousedům v regionu, z rasismu reprezentovaného státní sionistickou ideologií (rezoluce Valného shromáždění OSN č. 3379) a ze státního terorismu, který Izrael vykonává již od svého založení.

Česká členská organizace SOF, Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska, spolu se Světovou odborovou federací, zahrnující 105 milionů členů ve 133 zemích na pěti kontinentech, vyjadřuje  svou internacionalistickou solidaritu s pracujícími a lidem Palestiny, kteří znovu čelí vystupňované agresi ze strany státu Izrael.
Světové třídně orientované odborové hnutí ostře odsuzuje pokračující agresi proti Palestincům, zavraždění 43 Palestinců, mezi nimiž je 12 dětí, leteckými útoky, které Izrael uskutečnil v pásmu Gazy, brutální útoky proti Palestincům v oblasti mešity Al-Aksá a snahy o vysídlení palestinských rodin z jejich domů v oblasti Sheik Jarraha ve východním Jeruzalémě.
Žádáme okamžité ukončení izraelské agrese ve východním Jeruzalémě a v pásmu Gazy a ukončení vraždění a zatýkání palestinských mužů a žen izraelskými okupačními silami. Nahlas říkáme, že palestinští hrdinové, kteří bojují a vzdorují za svobodu, za svoje základní lidská práva a nezávislost své vlasti, nejsou sami.

V českém prostoru jsou Palestinci obětí neuvěřitelného a nechutného pokrytectví, nad kterým nelze mlčet.  Mlčet ke zločinům Izraele znamená spoluvinu, schvalovat je znamená zločin.

 

Věc Palestiny je věcí svědomí lidstva!

 

Za OSČMS

JUDr. Stanislav Grospič

předseda, poslanec