Skip to content

Podrobně o současné situaci na Kubě

Zpráva Kubánského institutu přátelství mezi národy (ICAP) hnutím solidarity s Kubou

 

Drazí přátelé,

jak uvedlo nejvyšší vedení Komunistické strany Kuby a Revoluční vlády, v naší zemi došlo k pouličním nepokojům, organizovaným a podporovaným kontrarevolučními skupinami uvnitř i vně Ostrova. Tyto akce byly výsledkem organizovaného plánu, který navrhla a financovala americká vláda ve snaze svrhnout kubánskou revoluci.

Jen pár dní poté, co se ocitla v izolaci před mezinárodním společenstvím – když Valné shromáždění Organizace spojených národů po dvacáté deváté drtivou většinou hlasovalo pro zrušení blokády – použila americká vláda svou propagandistickou mašinérii, aby podpořila sociální nepořádek na Ostrově. Propagovali dezinformační kampaň, jejímž cílem bylo zavést matrix veřejného mínění prostřednictvím hashtagu #SOSCuba. Použili novou nákazu COVlD-19 a složitou hospodářskou situaci, kterou sami zintenzivnili zesílením blokády, aby ospravedlnili své pokrytecké volání po “humanitární pomoci” na Kubě.

Kubánský institut přátelství mezi národy tyto akce důrazně odmítá. Jsou součástí politicko-ideologického destabilizačního plánu, jehož cílem je podkopat naši nezávislost a suverenitu, manipulovat se sociální sítí a masmédii. Jsou velmi naštvaní, protože více než 60 let většina kubánského lidu podporuje socialistický a revoluční projekt.

Kuba není sama. Se solidaritou se k nám připojily miliony přátel z celého světa a budou nás doprovázet v našem boji proti zesílené hospodářské, obchodní a finanční blokádě. Společně odmítáme 243 dodatečných opatření z minulého období.

Od 17. července od 9 hodin (kubánského místního času) (východního) [15:00 středoevropského (pražského) času; pozn. překl.] a @SiempreConCuba na platformách Facebook a YouTube představí náš Institut podrobnosti současné situace na Kubě.

Vyzýváme, abyste nás následovali. Nastal čas, kdy je třeba pozvednout hlas na obranu pravdy a kdy je třeba odmítat a odsuzovat imperialistické hrozby.

 

 

#LaCalleEsDeLosRevolucionarios

(#StreetsBelongToTheRevolutionaryPeople)

Ať žije socialistická, nezávislá a svrchovaná Kuba!

 

 

od ICAP via @SiempreConCuba

Facebook: https://fb.watch/6L1uWaBb2B/

YouTube: https://youtu.be/9G9IGtbdTXw