Skip to content

Dvě války v Evropě – jeden závěr

V roce 1999, v srdci Evropy, NATO, USA, EU a jejich spojenci bombardovali Jugoslávii. Dnes, v roce 2022, Rusko zaútočilo na Ukrajinu v nespravedlivé a destruktivní válce.  Nicméně, kde jsou skryti všichni ti, kteří se v roce 1991 snažili přesvědčit všechny národy, že rozpad Sovětského svazu a svržení v zemích východní Evropy se odehrávají ve prospěch mezinárodní bezpečnosti a globálního míru?

Pravda byla jiná, když existoval Sovětský svaz, existovala „protiváha“, existovala mocná mocnost skutečně ve prospěch míru a přátelství národů. Po svržení se mezinárodní rovnováha moci drasticky změnila. NATO, USA, EU vedly války v Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Libyi, Jemenu, Arménii, atd. Skutečný závěr je jeden a jediný. Svržení socialismu ve východoevropských zemích způsobilo pouze utrpení.

Světová odborová federace požaduje ukončení války na Ukrajině i teď. Ruský útok by měl nyní přestat, NATO by mělo být ihned rozpuštěno a musí být veden zásadní dialog.

Ujišťujeme přidružené odborové svazy Světové odborové federace na východní Ukrajině, že podporujeme úsilí o zajištění jejich práva rozhodovat samostatně o své současnosti a své budoucnosti. SOF byla a zůstává proti fašistickým praktikám ukrajinské vlády, která je loutkou USA a NATO. Obyvatelé Ruska, Ukrajiny a všech zemí by měli denně vyvíjet úsilí o rozvoj míru prostřednictvím vztahů přátelství a solidarity. Náš společný boj proti imperialistickým rozporům musí a může zastavit imperialistické války.

 

Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska (OSČMS) jakožto člen SOF a jejího evropského střediska, EUROFu, připojuje svůj hlas a stojí pevně na straně veškerého ukrajinského lidu, trpícího válkou, již nevyvolal ani si nikdy nepřál.

 

Sekretariát Světové odborové federace 24. února 2022

http://www.wftucentral.org/two-wars-in-europe-one-conclusion/